Felvásárlási csatába sodródhat az OTP

Felvásárlási csatába sodródhat az OTP

Az egymást követő felvásárlásoknak, a kedvező működési környezetnek és a profi menedzselésnek/költségkontrollnak köszönhetően az OTP korábban soha nem látott profitot termel, kis túlzással annyit, amennyit értelmesen már nem könnyű elkölteni. Persze, osztalékot fizetni és részvényeket visszavenni is lehet, de még úgy is marad az adózott eredményből bőven, ezért is figyeli az OTP aktívan a felvásárlási lehetőségeket. Azt már tavasz óta tudjuk, hogy az OTP megvenné a baltikumban működő Luminort, az elmúlt hetekben pedig az is kiderült, hogy a hatékonyan működő, értelmes piaci részesedésű, ígéretes piacokon működő Luminor iránt több bank is érdeklődik, a verseny pedig könnyen felhajthatja az árat.

Családi háború a zeneiparban - Ellenséges felvásárlás osztja meg a rajongókat

Családi háború a zeneiparban - Ellenséges felvásárlás osztja meg a rajongókat

Töretlen népszerűségnek örvend napjainkban az ázsiai K-pop zenei műfaj, az olyan népszerű fiú és lánybandák, mint a BTS, a Blackpink, vagy a Twice pedig az ázsiai kontinens után már sorra hódítják meg a világot több száz milliós, olykor pedig bőven egy milliárd feletti megtekintéseikkel a legnagyobb videómegosztó portálokon. A műfaj körül kialakult hype érthető módon nem mindennapi lehetőségeket tartogat a különböző kiadócégek számára is, akik egymással versengenek a minél nagyobb piaci részesedésért, az elmúlt hetekben pedig különösen nagy figyelem övezte a K-pop világát, miután a két legnagyobb dél-koreai zenei vállalat, a világhírű BTS-t is menedzselő Hybe versengésbe kezdett a Kakao Corporationnal az egyik leghíresebb dél-koreai kiadó, az SM Entertainment feletti irányítás megszerzéséről. A konfliktus végül valóságos családi háborúvá torkollott, a szembenálló felek között pedig olyan vádak is előkerültek, mint az offshore ügyletek, vagy a Hybe esetleges monopolhelyzetének az iparra gyakorolt káros hatásai.

Folytatódik a marakodás a régiós ingatlanóriás felvásárlásáért

Folytatódik a marakodás a régiós ingatlanóriás felvásárlásáért

Kevesli az Immofinanz vezetősége a cég második legnagyobb részvényese, az S Immo által kínált részvényenkénti 23 eurós árat a cég további 10%-os részesedéséért. Az igazgatósági tanács, a felügyelő testület és az üzemi tanács indoklása értelmében a 23 eurós ajánlat nem tükrözi hűen a cég valós értékét és a benne rejlő fejlődési potenciált és arra buzdítják a cég többi részvényesét, hogy ne fogadják el az ajánlatot. A történet nincs előzmények nélkül.

Váratlan eredménnyel ér véget az olajipari felvásárlási háború

Némi meglepetésre a Chevron nem emel az Anadarko Petroleumra tett korábbi felvásárlási ajánlatán, így az elsősorban a palaolaj és -gáz kitermelésében erős társaságért folytatott, dollár-tízmilliárdokat megmozgató tengerentúli felvásárlási háborút az esélytelenebbnek tartott Occidental Petroleum nyerte.

Újabb fordulatot hozott az olajipari felvásárlási háború

Az Anadarko Petroleum igazgatósága úgy döntött, hogy a Chevron felvásárlási ajánlatával szemben az Occidental ajánlatát támogatja, és felbontaná a Chevronnal kötött megállapodását. A Chevronnak a hét végéig van ideje új ajánlatot tenni.

Gigászi amerikai-holland felvásárlási csata, ami magyar cégeket is érinthet

A festékgyártásban is érdekelt amerikai PPG Industries mintegy 8 százalékkal 26,9 milliárd dollárra emelte vételi ajánlatát a holland rivális Akzo Nobelre. Mindként cégnek magyarországi érdekeltsége is van. A PPG magyarországi leányvállalata a PPG Trilak Kft., az Akzo Nobel Coating Zrt. pedig a holland Akzo Nobelé.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hoppá: jönnek az új bónusz állampapírok, ennek sokan nem fognak örülni!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.